Wszyscy ci, którzy utyskiwali na skomplikowane ustawienia prywatności na Facebooku mogą poczuć się usatysfakcjonowani. Zmiany ogłoszono nowocześnie, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Co pokazało, że Facebook poważnie podchodzi do zagadnienia prywatność. No coż sami się przekonamy w praktyce jak to wyjdzie.

Ustawienia prywatności na FB

Co się zmieniło? Jak zmiany wpłynęły na prywatność na Facebooku? Otóż teraz będzie można udostępnić treści użytkownika:

  • wszystkim,
  • tylko znajomym,
  • znajomym znajomych.

Nowe ustawienia prywatności na FB będą dostępne dla wszystkich produktów Facebooka. Konserwatyści będą mogli pozostać przy starych ustawieniach.

Prywatność na Facebooku bardziej prywatna

I jeszcze jedna ważna informacja dot. naszej prywatności na Facebooku. Znacząco okrojono informacje o użytkowniku, które są domyślnie dostępne dla wszystkich. Są one ograniczone do nazwiska, fotografii, płci i sieci. Płeć można ukryć, jeśli komuś na tym zależy. Niezbadane są wyroki boskie. W końcu nasza prywatność na Facebooku zaczyna wyglądać choć z pozoru na prywatną, bo są jakieś ograniczenia. Ale w myśl zasady, co znajdzie się raz w sieci, to nigdy z tamtąd nie zniknie. Tak działa właśnie XXI w. Smutne lecz prawdziwe. Może będą kolejne zmiany na Facebooku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *