Sprawdziły się medialne doniesienia odnośnie do pierwszej oferty publicznej Facebooka. Społecznościowy gigant chce zebrać z debiutu giełdowego co najmniej 5 mld dolarów przy wycenie na poziomie 75-100 mld dolarów. W prospekcie emisyjnym portal ujawnił swoje wyniki finansowe. Są imponujące.

I tak w 2009 roku Facebook zarobił na czysto 229 mln dol., rok później było to 606 mln dol. W ubiegłym roku dochód firmy wyniósł okrągły miliard zielonych – wylicza AllFacebook. Przychody portalu wyniosły w 2009 roku – 777 mln dol., w 2010 – 1,9 mld dol., w 2011 – 3,7 mld dol.

Jeśli wszystko wypali, to Facebook pobije dotychczasowy rekord otwarcia. W 2009 roku wyszukiwarkowy gigant Google zebrał z debiutu 1,9 mld dolarów. A to największy rywal portalu Marka Zuckerberga.

Przy okazji składania prospektu emisyjnego szef Facebooka wystosował list otwarty do potencjalnych inwestorów: “Nie budujemy usług, by zarabiać pieniądze. Zarabiamy pieniądze, by oferować lepsze usługi. I uważamy, że to dobry sposób, by coś zbudować. Myślę, że coraz więcej osób chce korzystać z usług firm, które wierzą w coś więcej niż tylko maksymalizacja zysków” – napisał Zuckerberg.

Teraz już wiemy, że Mark robi to wszystko dla nas. Dlatego chłopak jest skromny, chodzi w klapkach i kiedyś rozda połowę swojego majątku: https://www.fejsik.pl/Zuckerberg…

Facebook zadebiutuje na Wall Street między kwietniem a czerwcem br.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

4 Replies to “Wiemy, ile zarabia na nas Facebook

  1. Można im tylko pogratulować i brać z nich przykład. Zaraz nieudacznicy pewnie zaczną wieszać na nim psy w komentarzach. Banda niespełnionych gówniarzy pokolenia 1500 😛

  2. Zapomniałeś chyba w jaki sposób zeuckerberg zrobił kasę. Ukradł pomysł. Chciałbyś być tak okradziony gamoniu.

  3. dokladnie on dostal pomysl od blizniakow wykiwal ich i tak sie wzbogacil. ale czego wymagac od pejsatych? szefowie googla mieli swoj pomysl i za to im moza gratulowac!

  4. oj tam oj tam. ja tam u zazdroszcze ze ma tyle kapuchy. nie musi sie martwic o jedzenie itp. on,jego dzieci i jego wnuki sa ustawieni jak jasna cholera 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *