Ale numer! Ktoś włamał się na fanstronę szefa Facebooka – donosi serwis Mashable. Tajemniczy cyberżartowniś wezwał Marka Zuckerberga do przekształcenia Facebooka w działalność społeczną.

W jaką konkretnie? Oto treść skasowanego już wpisu hakera ze strony Zuckahttp://www.facebook.com/pages/M… : “Niech rozpocznie się haking: Jeśli Facebook potrzebuje pieniędzy to, zamiast zwracać się do banków, dlaczego nie pozwoli użytkownikom zainwestować w Facebooka w społeczny sposób? Dlaczego nie przekształcić Facebooka w społeczny biznes tak, jak to opisał laureat (Pokojowej – od red.) Nagrody Nobla Muhammad Yunus”?

Wyjaśniamy, że Yunus założył Grameen Bank, który udzielał mieszkańcom Bangladeszu pożyczek na rozkręcenie drobnej działalności gospodarczej, zakup potrzebnych materiałów, itp. Co ważne – bank nie wymaga od klientów zastawu a pożyczki są bardzo, jak dla Europejczyków, niskie – 12-15 dolarów. Dla mieszkańców Bangladeszu to jednak kupa forsy.

Władze Facebooka incydentu nie skomentowały. Ale jeśli rzeczywiście ktoś włamał się na stronę Marka Zuckerberga, to wstyd – ironizuje Mashable. Bo jeśli sam szef Facebooka nie potrafi dostatecznie dobrze chronić swojego konta, to czy potrafi zapewnić bezpieczeństwom 600 milionom użytkowników?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Włamanie na profil Marka Zuckerberga!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *