Przydatne narzędzie pojawiło się znienacka na fanpage’ach. To nowa funkcja na Facebooku, czyli zakładka “Głos”, która pozwala na przełączanie tożsamości moderatora między nazwę fanstrony a imię i nazwisko.

Nowa funkcja na Facebooku – co daje w praktyce?

Dotychczas administrator danego fanpage’a mógł udzielać się na nim tylko jako ten fan page – lajki na Facebooku mógł dawać w imieniu strony, komentował w imieniu strony i dodawał posty w imieniu strony. Jest to bardzo duże ograniczenie i duże utrudnienie jeśli chcemy mieć kontakt “prawie bezpośredni”.

Teraz dzięki nowej funkci na Facebooku może zabrać głos także w swoim własnym imieniu. Wystarczy, że kliknie ‘Głos’ w prawym górnym menu i przełączy tożsamość. Proste, szybkie, skuteczne i w końcu możliwe. Niestety długo musieliśmy czekać, ale warto było, gdyż możliwości są większe. Nie musimy jedynie ograniczać się do tak zwanego jednego konta tylko możemy coś robić jako fanpage bądź na jako nasz profil społecznościowy.

Po debiucie giełdowym w kwaterze głównej Facebooka w Menlo Park zaczęli w końcu myśleć. Gratulujemy inwencji twórczej. W świecie portali społecznościowych zawsze dzieje się dużo. Co nowego na Facebooku umożliwi gigant w najbliższej przyszłości? Za niedługo się dowiemy, bo zaczynają się kolejne testy na różnych użytkownikach z całego świata.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *