Łowcy fanów mają nas za idiotów. Dowód? Kolejny złodziejski fan page, na którym kosztowne nagrody rozdawane są za “lajki”. Oszustom udało się już nabrać ponad 4600 osób.

Adresu fanstrony nie podamy. “Konkursowe” screeny znajdziecie poniżej. Kanciarze działają pod płaszczykiem walki o nieocenzurowany internet.

O fan page’u powiadomił nas użytkownik GM:

“Jest to fałszywa strona z konkursami, adminowi zależy tylko na lajkach i robieniu fikcyjnych konkursów, w których wygrywają jego znajomi. Ostatnio bardzo wzrosła ilość lajków. Trzeba coś z tym zrobić.”

I rzeczywiście trzeba być totalnym naiwniakiem, żeby nabrać się na następujący tekst:

“K O N K U R S !!! Do wygrania iMac 27′. Aby wziąć udział w konkursie nalezy:
1. Polubić nasz fanpage
2. Polubic to zdjecie
3. Udostępnić na swojej tablicy
LOSOWANIE 24 MAJA 🙂 ZAPRASZAMY !”.

Pamiętajcie, że organizatorzy konkursów na Facebooku mają obowiązek przygotować REGULAMIN i udostępnić go w konkursowej aplikacji. Promocje, w których kosztowności rozdawane są za “lajki”, to kant. Nie dajcie się nabrać.

Jak walczyć z oszustami? Zgłaszajcie stronę (podobne strony) jako “Spam lub oszustwo”.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

9 Replies to “Złodziejska strona na Facebooku

  1. taka strona ktora ma np 30tys fanow jest pozniej sprzedawana za bardzo duze pieniadze ostatnio poszla tak ktora miala 300tys za 16 tys zl po zakupie takiej stronki wystarczy wymienic tekst i fotki i juz ma swoich fanow

  2. Adresu fanstrony nie podamy. “Konkursowe” screeny znajdziecie poniżej….. piszą to jacyś debile czy może sami założyciele tych fanpagów? chyba tak bo każdy myślący człowiek zasłoniłby nazwę strony na screenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.