Na razie to tylko obietnica. Ale jeśli się spełni, na cele charytatywne popłyną miliardy dolarów. Założyciel Facebooka dołączył do grona miliarderów, którzy zobowiązali się, że na “filantropię” przekażą 50 procent swoich majątków. Szkoda, że polskim bogaczom nic takiego nie wpadło do głowy.

Wszystko w ramach akcji “Giving Pledge”. Każdy bogacz, który do niej dołącza, deklaruje, że będzie wspierał cele charytatywne, a w końcu odda połowę swoich miliardów na rzeczoną filantropię.

Majątek Marka Zuckerberga szacowany jest na około 7 miliardów zielonych. Jeśli odda połowę to i tak zostanie mu cała góra pieniędzy. I o to chodzi. Nikt o zdrowych zmysłach nie pozbędzie się wszystkiego. Oprócz słuchaczy Radia Maryja ale to nie ta bajka.

Obok szefa Facebooka swoje pieniądze będą rozdawać m. in. George Lucas, Ted Turner, Michael Bloomberg czy Dustin Moskovitz i inni http://givingpledge.org/ . Szukaliśmy na liście polsko brzmiących nazwisk. Nie ma tu ani Leszka Czarneckiego, ani Jana Kulczyka, ani nawet Mariusza Waltera. No cóż. Na działalność filantropijną w Polsce przyjdzie jeszcze pora. Jak już się wszyscy tak napchają kasą, aż im bokami wyjdzie.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Zuckerberg rozda swoje pieniądze!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *