Profesjonalna drukarnia 3D kieruje swoją ofertę nie tylko do klientów prywatnych, ale również firm. Wydruki przestrzenne są powszechnie wykorzystywane w przemyśle, budownictwie, motoryzacji, a także wielu innych branżach. Nie każdy jest jednak zainteresowany wydrukiem masowym. Nie stanowi to najmniejszego problemu – wystarczy jedynie znaleźć odpowiedniego wykonawcę, który posiada niezbędne doświadczenie.

Drukarnia stacjonarna czy online?

Na początku należy ustalić, czy interesuje nas stacjonarna, czy internetowa drukarnia 3D https://werk3d.pl/. Warto wspomnieć, że tego rodzaju przedsiębiorstwa funkcjonują raczej w dużych miastach. Osoby zamieszkujące małe miejscowości mogą mieć trudności ze znalezieniem właściwego usługodawcy. Wiadomym jest, że odbiór osobisty gotowego wydruku jest wygodniejszy, a zarazem tańszy. Nie ponosimy kosztów wysyłki, a dodatkowo niwelujemy ryzyko uszkodzenia produktu w transporcie.

Nie należy jednak obawiać się drukarni online. Złożenie zamówienia jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie:
– przesłać projekt w odpowiednim formacie,
– dostarczyć specyfikację obróbki (opcjonalnie),
– wybrać formę przesyłki.
Mogłoby się wydawać, że dużych plików nie prześlemy drogą elektroniczną. Nic bardziej mylnego. Owszem – ich przesłanie mailem może być niemożliwe, ale wystarczy wykorzystać specjalną platformę do przesyłania plików. Oczywiście połączenie jest szyfrowane, a plik nie trafi w niepowołane ręce.

Wycena projektu

Niemal każda drukarnia 3D proponuje inne ceny. Sporym utrudnieniem jest fakt, że nie można przewidzieć, ile będzie wynosił nas wydruk gotowego projektu. Wycena ma charakter indywidualny. Określenie kosztu wydruku jest możliwe dopiero po zapoznaniu się z projektem. Im jest on bardziej złożony, tym więcej będzie kosztować nas usługa. Nie można również zapomnieć o tym, że usługi dodatkowe (np. obróbka powierzchni) nie są wliczone w cenę wydruku. W zdecydowanej większości przypadków musimy za nie dodatkowo zapłacić.

Możliwość wyceny drogą elektroniczną jest niezwykle komorowa. Nie musimy nawet wychodzić z domu – nie ma znaczenia, czy ostatecznie wybierzemy odbiór osobisty wydruku, czy przesyłkę kurierską. Ważne jest jednak to, aby starannie uzupełnić formularz wyceny. Tylko wtedy poznamy dokładne koszty. Najczęściej odpowiedź przesyłana jest w ciągu kilku dni roboczych. Oczywiście jest ona bezpłatna, a więc nie trzeba obawiać się nadprogramowych opłat.

Czas realizacji zlecenia

Nierzadko zależy nam na tym, aby projekt został zrealizowany w możliwie najkrótszym czasie. Właśnie dlatego warto jest poprosić o oszacowanie terminu podczas wyceny. Unikniemy sytuacji kilkutygodniowego oczekiwania na gotowy wydruk. Pamiętajmy, aby już na początku określić, jakie usługi dodatkowe będą realizowane.

Przed wyborem drukarni 3D należy także sprawdzić opinie na jej temat. Nie jest to żadnym wyzwaniem – wystarczy jedynie dostęp do sieci. Oceny wcześniejszych klientów pomogą nam określić, czy usługodawca rzetelnie wykonuje powierzone projekty. Sprawność realizacji również ma znaczenie.