– Postanowiliśmy z przyjaciółmi i znajomymi wykorzystać ten pogodny weekend i umówić się na piknik właśnie tutaj [na poznańskim Placu Wolności – Fejsik.pl]. Wrzuciliśmy pomysł na facebooka i okazało się, jak widać, że wielu osobom to się spodobało – tłumaczy serwisowi MojeMiasto Poznań Franciszek Sterczewski, jeden z pomysłodawców zorganizowania sympatycznego flash moba za pośrednictwem Facebooka.

Na miejscu kilkadziesiąt osób częstowało się kawą i mufinakami, korzystając z ostanich słonecznych dni opalało się na leżakach lub grało w badmintona. Pyszną i sympatyczną zabawę zepsuła niestety interwencja panów z policji. Powód? Facebookowicze nie uprzedzili urzędu miasta o planowanej akcji.

Przybyli na Plac Wolności funkcjonariusze pouczyli uczestników flash moba, że organizatorzy pikniku powinni wcześniej złożyć pismo do władz miasta z informacją o imprezie. Niestety, nie byli już w stanie odpowiedzieć na pytanie, kto miał zgłosić to zgromadzenie, skoro ono nie ma organizatora. Wszyscy, którzy przyszli na plac Wolności, przyszli tu spontanicznie – dodaje serwis MMPoznań.pl.

Na szczęście skończyło się na pouczenia, a zabawa trwała w najlepsze po odejściu patrolu policji. Jednak mało brakowało, aby sympatyczny event na Fejsie przeordził się w typowo polski absurd w realu.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Absurd: skrzyknęli się na Fejsie na piknik. Przyszli policjanci”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *