Piękne i zdrowe uzębienie to marzenie wielu osób, obecnie niemalże każdy może cieszyć się promiennym uśmiechem dzięki rozwojowi stomatologii i technologii. Problemem wielu osób są przebarwienia na zębach, ich żółte zabarwienie, nieestetyczne naloty. Można pójść na skróty i nałożyć licówki, ale w większości przypadków wystarczy po prostu wybielić zęby, aby przywrócić im utracone piękno. Jest to popularny zabieg, mało inwazyjny, niezwykle skuteczny.

Co warto wiedzieć na temat wybielania zębów

Wybielanie zębów może zostać przeprowadzone w domu lub w gabinecie stomatologicznym. Jeżeli chce się uzyskać pożądane efekty, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług fachowca. Wiąże się to z większymi kosztami, ale ważniejsze powinno być większe bezpieczeństwo. Ponadto profesjonalne wybielanie zębów daje zdecydowanie lepsze efekty, które utrzymują się przez długi czas. Wiele osób zastanawia się, czy wybielanie zębów boli, ale obecnie nie trzeba obawiać się większego dyskomfortu. Oczywiście każdy ma inny próg bólu, ale zabieg wybielania zębów można zaliczyć do bezbolesnych. Jeżeli zostanie wykonany pod kontrolą lekarza, nie przyczynia się do osłabienia struktury tkanek twardych zębów.

W przypadku domowych metod trzeba liczyć się z:

  • niesatysfakcjonującymi efektami,
  • ryzykiem podrażnienia dziąseł,
  • nawet uszkodzenia szkliwa.

Stomatolog dobiera metodę wybielania indywidualnie, mając na uwadze liczne czynniki, w tym stan zdrowia jamy ustnej pacjenta. Warto też mieć na uwadze to, że w gabinecie dentystycznym zostaną przeprowadzone wielorakie zabiegi higienizacyjne, zanim przejdzie się do wybielenia zębów. Przebarwienia zostaną usunięte, a szkliwo rozjaśnione. Należy pamiętać o tym, że utrzymanie efektów wybielenia zębów zależy w dużej mierze od stosowanej diety i nawyków pacjenta.

Na czym polega wybielanie zębów?

Obecnie jest wiele metod wybielania zębów, a na najlepsze efekty można liczyć przy użyciu lasera. Możliwe staje się wybielenie zębów o nawet kilka odcieni i to w relatywnie krótkim czasie. Na szkliwo nakłada się specjalny żel wybielający, po czym aktywuje go za pomocą źródła światła – lasera, lampy halogenowej/LED. Zabieg trwa średnio godzinę, a efekty widoczne są bezpośrednio po jego zakończeniu. Innym rozwiązaniem jest wybielanie nakładkowe, czyli metoda domowa. Wymaga to w pierwszej kolejności wykonania specjalnej szyny idealnie dopasowanej do kształtu zębów. Od wewnętrznej strony aplikuje się środek wybielający przepisany przez lekarza, po czym wkłada nakładkę z odciskiem zębów do jamy ustnej, mocując ją na łuku zębowym. Na efekty będzie trzeba poczekać, zwykle wybielanie nakładkowe trwa od dwóch do trzech tygodni. Jest to efektywny i bezpieczny sposób na bielsze zęby. Piękny uśmiech to zdrowie, ale także pewność siebie. Pamiętajmy, że twierdzenie, iż wybielanie zębów boli to mit, wszystkie zabiegi stosowane w gabinetach dentystycznych nie powodują nieprzyjemnych doznań, są bezpieczne i skuteczne. Warto także przed samym wybielaniem usunąć kamień nazębny, by efekt wybielania był trwalszy!

Odpowiednia kawa wpływa na zęby i jego kolorystykę. Dlatego warto zainwestować nie tylko w dobrą kawę, ale także ekspres do kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *