W ostatnich dniach hakerzy zaatakowali strony sejmu, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Biura Ochrony Rządu. Serwis niebezpiecznik.pl informuje o kolejnych zdarzeniach: w sieci opublikowano loginy, adresy e-mail, hasła oraz imiona i nazwiska administratorów i moderatorów oficjalnej strony internetowej Platformy Obywatelskiej.

Do ataków przyznaje się grupa Anonymous, która protestuje przeciwko zamknięciu serwisu Megaupload oraz przeciwko antypirackiej ustawie ACTA, nad którą pracuje Unia Europejska. Członkowie grupy Anonymous ogłosili wstrzymanie ataków w oczekiwaniu na efekt dzisiejszej rozmowy premiera Donalda Tuska z ministrami. Tymczasem ujawniono kolejne fakty: stronę internetową Kancelarii Premiera zaatakowali polscy hakerzy z grupy Polish Underground.

Eksperci twierdzą, że część stron mogła przestać działać, ponieważ wiele osób zaczęło je odwiedzać w jednym czasie, co przeciążyło serwery. Dodatkowo mówi się o tym, że geneza niektórych ataków budzi wiele wątpliwości – na przykład dane administratorów strony PO były publicznie dostępne już 10 stycznia 2012.

– Grupa Anonymous bardzo chętnie przyznaje się do ataków, ale niekoniecznie wszystkie są efektem ich bezpośrednich działań. Może być tak, że część ataków przeprowadzają polscy hakerzy niezwiązani z Anonimowymi, a informacje o tych wydarzeniach pojawiają się w miejscach należących do grupy (jak choćby na koncie Anonimowych na Twitterze). Teraz do dyskusji włącza się kolejna grupa, Polish Underground – mówi Fejsikowi Aleksander Łapiński, Sales Engineer w firmie Trend Micro.

– Część stron nie działa z bardzo prostego powodu – zbyt wielkie zainteresowanie danym adresem może spowodować przeciążenie serwerów. Dlatego też lepiej nie odwiedzać bez potrzeby rządowych serwisów, by umożliwić administratorom stron sprawniejsze działanie mające na celu zniwelowanie skutków aktywności cyberprzestępców – dodaje Łapiński.

Sytuacja zmienia się dynamicznie. O działaniach hakerów w Polsce informują na bieżąco zagraniczne serwisy http://ireport.cnn.com/docs/DOC…

—-

źródło: Trend Micro

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

14 Replies to “Hakerska rewolucja w Polsce

  1. Szpan… zlamac haslo tuska admin1 brawo czekamy az korwa wlamiecie sie do pentagonu i wyslecie rakietw w baily dom !

  2. ubeku nade mną ! im nie potrzebny slownik ale twojemu wodzowi wiecej oleju w glowie i rozsadku by nie podpisywac glupot bo podpis ten moze go drogo kosztowac… 🙂 KIM DŻONG TUSK!

  3. niektórzy zanim zaczną komentować niech przeczytają uważnie, nabiorą trochę dystansu i skumają, że te błędy to czysta ironia…

  4. Do wszystkich Hakerów. Wybierzcie konkretną datę i chodźmy wszyscy Polacy na Warszawę zrobić im łomot, niech się otrząsną!!! Rządy masońskie chcą zniszczyć naszą Polskę, naszą kulturę, nasz ojczysty język polski, naszą wiarę i jedność. Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam masonił !!! Nie po to nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o niepodległość. BRACIA I SIOSTRY WALCZMY O WIARĘ, HONOR I OJCZYZNĘ. PRECZ Z AKTA!!! Podajcie dalej>>>

  5. przeciazenie serwera to jedna z mln mozliwosci ataku na serwer a widac ze panowie od zabezpieczen mysla ze login i haslo na serwerze to jest bezpieczne hahaha nie wiedza e trzeba takie serwery wystawiac przez sprzet bezpieczenstwa ktory $$$ i to oo i troche w USD / euro kosztuje ba trzeba go jeszcze umiec skonfigurowac no i aktualizowac a nie udawac ze sie pracuje 🙂 a takie ataki powinny byc codziennoscia pokazujac ‘slabe punkty dotyczace bezpieczenstwa sieci i uslug

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *