Od lat marzę o poznaniu geniusza, która przechrzcił w Polsce “Terminatora” na “Elektronicznego mordercę” w 1984 roku. Jeśli to czytasz ktosiu, wytłumacz się. Jasne, że film musi się sprzedać, ale od razu “Elektroniczny morderca”? Ułańska fantazja tłumacza poniosła, czy co?

Nie mogłem sobie odmówić pierwszego akapitu-dygresji. Teraz pora na konkrety. Setki tysięcy ludzi na Facebooku wielbią Terminatora. Już słyszę narzekania zwolenników ambitnego, mądrego i wybitnego kina, że legenda science-fiction jest głupia, nieciekawa, odmóżdżająca i w ogóle beznadziejna. A ja jestem przekonany, że większość tych “koneserów” nie obejrzała ani jednej części filmowej sagi. “Ambitnym” kinomanom przecież nie wypada. Ich sprawa.

Linki do największych stron fanowskich filmu:

Terminator – http://www.facebook.com/pages/T…

Terminator 2 – http://www.facebook.com/termina…

Terminator: Ocalenie – http://www.facebook.com/Termina…

Na fanpejdżach przede wszystkim mnóstwo obrazków, kadrów z filmu i dyskusji miłośników “Terminatora”. Znajdziecie też linki sklepów, w których można kupić figurki bohaterów poszczególnych części filmu. Świetnie prezentują się szczególnie metalowe odlewy maszyn.

Podobno powstały już scenariusze piątej i szóstej części “Terminatora”. Czy doczekamy się kontynuacji filmu? Po cichu liczę, że tak. Arnie zawsze obiecywał, że wróci. A i w “Ocaleniu” tekst “I’ll be back” się pojawił.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

3 Replies to “Terminator na Facebooku – podasz mu rękę?

  1. gdzieś w sieci jest dostępny długi artykuł autora podpisany imieniem i nazwiskiem tego tytułu Elektroniczny morderca który wyjaśnia krok po kroku dlaczego tak się stało. Żeby to zrozumieć trzeba mieć troszkę latek i pamiętać system komunistyczny cenzurę oraz rozumieć prawo jakie wtedy obowiązywało.

  2. Nie wiem co za dziwak napisał ten artykuł. Elektroniczny morderca to po czesku Terminator 😛 Podziękuj Czechom i się doucz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *