Mark Zuckerberg leci do Rosji. W najbliższy poniedziałek szef Facebooka spotka się z Premierem Federacji Rosyjskiej Dimitrijem Miedwiediewem. Rozmowy obu panów będą dotyczyły szeroko pojętych innowacji – donosi serwis gadgets.ndtv.com.

Szef Facebooka ma łeb – eksperci podkreślają, że odwiedzi Rosję w idealnym momencie – portale społecznościowe w tym kraju wręcz eksplodują. Szkopuł w tym, że sam Facebook nie jest ulubionym serwisem rosyjskich internautów. Wolą Vkontakte i Odnoklassniki.

Rzeczniczka Miedwiediewa Natalia Timakowa wyjaśnia, iż Zuckerberg będzie rozmawiał z rosyjskim szefem rządu o współpracy w zakresie technologii IT. Panowie spotkają się w Skołkowie, gdzie powstaje coś na kształt rosyjskiej Doliny Krzemowej.

To będzie pierwsza wizyta Marka Zuckerberga w Rosji. Media zaznaczają jednak, że szef Facebooka nawiązał już bliskie kontakty z tamtejszym sektorem internetowym.

Oprócz spotkania z Dimitrijem Miedwiediewem Zuckerberg będzie również uczestniczył w batalii programistów World Hack w Moskwie.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *